Alis Delis (Alice Zornyshko) je vystudovaná paní učitelka, která od svého chlapce jednou dostala osudový dárek – masáž unavených zad. Jenže pan masér byl zároveň numerologem a jen tak mimochodem Alis vyložil její předurčení: „Jste stvořena k tomu, abyste pracovala s lidmi a pro lidi. Umíte jim přinášet radost a porozumění.“ V té době Alis studovala doktorandské studium, které, ač díky němu poznala kus světa, pomalu rdousilo její kreativitu a fantazii. Alis není člověk rázný a rozhodný, ale tehdy nabyla skálopevného přesvědčení, že takhle to nemůže jít dál. A tak se vrhla do pracovního procesu, kde se mohla pomalu začít vracet sama k sobě. Stala se vychovatelkou ve školní družině, což je povolání, které si tvořivost přímo žádá!

Současně Alis navštěvovala kurzy francouzské konverzace i dobrodružné výpravy do Francie, protože Francii i francouzský jazyk miluje dodnes. V té době už doma pravidelně trávila čas v kuchyni, kde začala experimentovat s pečením. Jelikož nebylo možné donekonečna vykrmovat jejího chlapce, začala své výtvory nosit na posouzení do kurzů francouzštiny. A jedna spolužačka jí dala echo, hned jak začali hledat cukrářku ve francouzské kavárničce Café la Fée v Olomouci. Zkusila to, vybrali ji a tam ji pečení pohltilo úplně. Měla chuť vymýšlet stále nové kombinace, koketovala s čerstvými bylinkami, zeleninou a ovocem.

Alis mívala sny o tom, že bude mít svůj stánek. Jako malá holčička prodávala s dědečkovou pomocí a s kamarádkou na vesnických trzích ručně vyráběné náhrdelníky a náramky. Alis je dodnes člověk „snící“ a „pohádkový.“ Dříve jí, díky červené barvě vlasů, říkávali červená Karkulka. Dnes, se třemi křížky na krku a změněnou barvou vlasů, na ni volají Sněhurka. Alis je pohádková bytost, která se snaží dar „kouzlit při pečení“ přenést do svých výtvorů a potěšit tak své konzumenty – třeba právě Vás. Byla přece předurčena k tomu, aby přinášela lidem radost. Peče s láskou, zdravě, originálně a do svých výtvorů vkládá kousek sebe.